Facebook un en çok oynanan Okey oyunu Çanak Okey

Çanak Okey yardım

28.11.2011

Mynet Çanak Okey oynayabiliyordum şimdi giremiyorum? Masaları görüyorum ama oynayamıyorum? Okey kilitleniyor? Bilgisayarınız Internette gezinirken girdiğiniz sitelerde bulunan bazı programcık, resim, şekil ve butonları otomatik olarak geçici bir klasöre kayıt eder. Bu işleme ''cachelemek'' denir. Bu işlem siteye tekrar girmeniz halinde mevcut buton, resim, şekil ve programları tekrar tekrar yükleyerek zaman kaybetmenizi önlemek için yapılır. Bilgisayarınıza kayıt edilen bu dosyalar bazen bozuk veya eksik kayıt edilmiş olabilir.


Bu durumda sayfayı düzgün göremez yada programları çalıştıramazsınız. Bu gibi durumlarda bilgisayarınızın cacheini silmeniz gerekmektedir. (Internet explorer için) Cachenizi silmek için açık olan bütün explorer lerinizi kapatıp yeni bir tane açınız. ''Araçlar (tools)'' menüsünden ''Internet seçenekleri (Internet options)'' seçeneğine tıklayın.

Açılan menüdeki ''Geçici Internet Dosyaları (Tempory Internet Files)'' başlığı altındaki dosyaları ''sil (delete files)'' butonuna tıklayınız. Açılan soru kutusundaki tüm çevrimdışı içeriği ''sil (delete all offline connect)'' kutusunu işaretleyip, ''tamam (ok)'' butonuna basınız. Daha sonra ''Geçmiş (history)'' başlığı altındaki ''geçmişi sil (clear history)'' butonuna basınız. Çıkan soruya ''evet (yes)'' butonuna basarak cevap veriniz. Devamında ''Geçici Internet Dosyaları (Tempory Internet Files)'' başlığı altındaki ''ayarlar (settings)'' butonuna tıklayınız. Açılan ''Ayarlar (settings)'' penceresindeki dosyaları ''göster (wiew files)'' butonuna basınız. Açılan ''Tempory Internet Files'' klasörünü içindeki dosyaları ''Ctrl+A'' tuşlarına aynı anda basarak işaretleyiniz. Klavyenizdeki delete tuşuna basıp çıkan soruya ''evet (yes)'' diyerek bu dosyaları siliniz. Dosya silme işlemi bitince ''Tempory Internet Files'' klasörünü kapatıp, ''nesneleri göster (wiew objects)'' butonuna basınız. Açılan ''Downloaded Program Files'' klasöründen ''mynet'' ile başlayan bütün dosyaları siliniz. Böylece bilgisayarınızda bulunan bütün cache dosyalarını temizlemiş olacaksınız.
Not: Bu işlemden sonra ilk kez girdiğiniz sayfalar biraz daha geç açılacaktır.

Mynet Çanak Okey de oyun sırasında bağlantım koptu. Yenilmiş mi sayılıyorum?

Mynet Çanak Okey de oyundan kopduktan sonra masaya geri dönebilirsiniz. Fakat başka bir oyuncu masada sizin yerinize oturursa oyuna bu kullanıcı devam edecektir. Bu durumda oyuna girerken ortaya attığınız fişleri kaybetmiş sayılırsınız.